Çelik Konstrüksiyon

Türkiye ve diğer deprem kuşağının üzerinde bulunan bölgelerde, güvenli yapılar için yatırımcılar, artık çelik yapıları tercih etmektedir. Çelik konstrüksiyon bugün dünyanın her yerinde, her  amaçla kullanılan ve dayanıklılık, güç, uzun ömürlülük gerektiren her yapıda kullanılan bir temel çeşididir. Çelik, alternatif ürünlere göre hafifliği, yüksek mukavemet ve dayanıklılık gücü, daha elastiki yapısı ve sünme özelliğiyle her zemin sınıfı ve deprem bölgeleri için en doğru konstrüksiyon yapı malzemesidir.

Dekta mühendislik olarak yapmış olduğumuz çelik konstrüksiyon yapılar demonte sistemdir. Tüm imalat fabrikamızda yapılarak sevk edilir, sadece kapı kasalarının koyulması gibi yerinde yapılması gereken detaylar var ise şantiyede tamamlanır. Yapı istenildiğinde sökülerek başka yere taşınabilir. Kolonsuz olması alanı bütünüyle rahatlıkla kullanım olanağı sağlar. İstenilen yan yükseklikle kullanım ve raf sistemlerinin istenilen ölçülerde olması daha fazla kullanım alanı sağlar.

Çelik yapı ve elemanları; sıcak daldırma galvaniz, elektrostatik galvaniz, elektrostatik toz boya, selülozik yaş boya gibi seçenekleriyle boyanabilir. Sıcak daldırma galvaniz profillerin hem iç hem de dış yüzeyini kaplayarak paslanmalara karşı yüksek direnç kazandırır. Her zemine kolayca ayak uydurabilir nitelikte olması, demonte edilebilir olması, kolayca duvarlarının ve zemininin kaplanabilir olması, hava şartlarına karşı dayanıklı olması sebebiyle dünya çapında depolama, fuar, spor ve uçak hangarı yapımları, büyük saha, şantiye ve fabrika yapımlarında genel olarak kullanılmaktadır.

Çadır yapılarına havalandırma, yangın tesisatı, elektrik tesisatı, mimari, statik projeleriyle birlikte ruhsatı alınabilmektedir. Detaylı bilgi için Dekta Çadır ile iletişime geçebilirsiniz.

KAPLAMA MALZEMESİ

DEKTA olarak çelik konstrüksiyon üzerine kaplama malzemesi olarak branda, sac, panel vb. uygulamalarımız bulunmaktadır. Yapılarda kullanılan brandaların çeşitliliği branda malzemesinin ekonomik olarak daha uygun, bakım ve onarım maliyetleri daha düşük ve kolay olması sebebiyle en çok tercih edilen kaplama seçeneğidir. İşlenmesi, montajı ve bakımı kolay ve hızlıdır. Sac ve panel tip kaplama malzemeleri de yapılan uygulamalar arasındadır.

Yeni teknolojik gelişmeler ile gümüş iyonlu ipliklerle üretilen patentli brandalarda koronavirüs vb. virüslerin tutunamadığı ve zamanla yok olduğu görülmüştür. Soyunma alanları, alışveriş merkezleri, okullar, spor merkezleri, restoranlar gibi toplu kullanım alanlarının branda ile kaplanarak virüsün yayılmasına karşı önlemler alınabilir.

DEKTA’da yapı hangi amaç için kullanılacaksa o amaca uygun çözümler sunulur. Depolama alanlarında yalıtım tavsiye edilir. Bunun sebebi kaplama malzemesi olarak kullanılan brandanın sabah saatlerinde hafif terleme yaparak damla şeklinde düşmesidir. Yapı içindeki malzeme ve konum bu terlemelerden etkilenecek türde ise en azından gövde çatı bölümüne yalıtım ve astar uygulaması yapılarak bu sorun kolaylıkla çözülebilir. Her zamanki gibi temel ihtiyaçlar en başından belirlenmelidir. Kullanım alanına göre yalıtım uygulamaları müşteri ihtiyacı odaklı olarak değerlendirilir, uygun çözümler sunulur.